O nás
Horská turistika
Ostatní aktivity
Galerie
Kontakt
 
Horolezectví

V Mexiku je spousta známých i méně známých skal na lezení. Pokud jste úplný začátečník a chcete se naučit lézt po skalách, máme pro Vás veškeré potřebné vybavení, školené instruktory a perfektní skály pro začátečníky.

Pokud jste zvyklí lézt na skalách a hledáte změnu a novou výzvu, máme pro Vás místa na lezení od pokročilých až po nejtěžší cesty. Nabízíme lezení nad vodou bez jištění či klasické lezení.
Abyste nemuseli cestovat s lanem a expreskama, nabízíme veškeré vybavení v ceně výletu. Naši instruktoři jsou zkušení lezci a rádi Vás vezmou na svá oblíbená místa.


Slaňování

Bez ohledu na to, zda jste ještě nikdy neslaňovali nebo jste ve slaňování odborník, máme pro Vás výborná místa na slaňování v překrásných kaňonech, podél vodopádů, v jeskyních či na skalách.

Náš tým zkušených odborníků přinese veškeré vybavení a zabezpečí vše tak, aby Váš zážitek byl s nutnou dávkou adrenalinu avšak bez obav.
Nabízíme slaňování pro rodiny s dětmi i pro otřelé lezce.


Plán výletu

Postaráme se o veškerou dopravu, jídlo, pití, technické vybavení a instruktory.

Vy nám dejte vědět, jaké máte zkušenosti a my podle toho vybereme nejpříznivější lokalitu.
Naučíme Vás všechny potřebné dovednosti a po zkoušce na nečisto se zpustíme na laně do nádherných lagun, kolem vodopádů nebo do propastí. 
Od jednoduchých cest po složitý terén, Mexiko nabízí jedinečné zážitky.

Popisujeme zde dvě nejoblíbenější trasy, ale podle Vašich zkušeností a představ sestavíme trasu na míru.

Každý výlet je doprovázen vozidlem, aby v případě nutnosti byl poskytnut servis, transport osobních věcí, náhradního oblečení, vody na doplnění bidonů a jídla během zastávek.
S každou skupinou rovněž pojede vyškolený paramedik.


Trasa 1: Ajusco, Contreras, San Miguel, Valle de Patrullero, Nevado de Toluca, Mapa, Corral de Piedras y Valle de Bravo (3 dny).

Tato trasa nabízí jízdu v nadmořské výšce přes 2500 m přes sedla s překrásnými výhledy, jehličnatými lesy i rozsáhlými planinami.

1. den: Trasa začíná na svazích Ajusca, oblíbené destinace všech místních cyklistů. Odtud vyjedeme na západ přes krásně udržované lesy do San Miguel a dále do údolí Patrullero.

Po krátké pauze budeme pokračovat do La Marquesa a po projetí pár dalších údolí dojedeme k úpatí čtvrté nejvyšší hory Mexika, Nevado de Toluca.
Přespíme v místních chatkách. Klientům se zde nabízí perfektní možnost vyjít na vrcholek (jednodenní výlet) a další den zase pokračovat na kolech.


2. den: Začneme krásným dlouhým sjezdem a pokračujeme malými kopci do Mapa a Corral de Piedras.

Večer strávíme v místním městečku a přespíme v chatkách.


3. den: Poslední den bude nejméně náročný. Pojedeme směrem k údolí Valle de Bravo a projdeme si historické město. Najdeme místo, kde oslavíme naši cestu místními specialitami.


Trasa 2: San Rafael, Nexcoalango, LLano alto, LLano Grande, Rio Frio, Cerro Tlaloc, San Pablo Ixtayoc (2 dny).

Tato trasa nabízí unikátní horské výhledy, historická místa a možnost jednodenního výletu na třetí nejvyšší horu Mexika, Iztaccíhuatl (5230 mn.m.).

1. den: Začneme v malém městečku San Rafael ve výšce 2750 mn.m.

Odtud vystoupáme do výšky 3400 m kde nám odměnou bude výhled na Nexcoalangolake.
Budeme pokračovat přestravnaté planiny Alto a Grande s jedinečnými výhledy na nedaleké hory.
Na závěprvního úsekus jedeme k městečku Rio Frio, kde strávíme noc.

2. den: Druhý úsek nabízí velmi unikátní místa. Vyjedeme nakopec Tlaloc s pyramidou na vrcholku.

Je to slavné místo, kde byla nalezena spousta reliktů, např. monolit 7 metrůdlouhý a vážící 168 tun.

Pablo Ixtayoc, kde oslavíme úspěšný výlet. 
Tolantongo nabízí velmi jedinečné přírodní termály s tyrkysovou vodou v podobě vodopádů, kaskád a jezírek. Klientům se nabízí unikátní možnost plavat do jeskyní s termální vodou kolem stalaktitů a stalagmitů, relaxovat v přírodních jezírkách či nechat se masírovat termální vodou v podobě malých vodopádů. V areálu jsou k dispozici stánky s jídlem a suvenýry, přírodní atrakce vytvořené termální vodou a vodopády.

Tolantongo nabízí rodinnou atmosféru, unikátní řeku tyrkysové barvy s termální vodou a mnoho míst na kempování na samém břehu kaskádovité řeky. Pokud upřednostňujete hotel nežli stan, rádi Vám zařídíme ubytování v jednom z místních hotelů.


Plán výletu

Vyberete si buď jednodenní nebo vícedenní výlet a my se postaráme o vše potřebné.

Vyzvedneme Vás z místa, které si vyberete, dopravíme do Tolantonga, zařídíme svačinu a pití cestou, zaplatíme vstupné do areálu termálů, připravíme teplý oběd a večeři, postavíme stany a připravíme táborový ohýnek (dvoudenní výlet), a na závěr Vás dopravíme zpět.

Náš plán je vždy flexibilní a vše upravíme podle Vašich představ.

 
   
Nómada
Mexico Travel and Adventure
nomadatravelmexico@gmail.com
David (Spanish, English): +52 55-4582-2543
Misha (English, Czech): +1 720-588-0868

Oriente 239-B #136 Agrícola Oriental 08500 Ciudad de México