O nás
Horská turistika
Ostatní aktivity
Galerie
Kontakt
 

Pojďte s námi do mírných nadmořských výšek obklopeni faunou a flórou anebo do vysokých nadmořských výšek na vrcholky pokryté ledovcem.
 


Vyberte si z našich balíčků nebo nás kontaktujte a my Vám rádi sestavíme výlet podle Vašich představ.


BALÍČKY VÝLETŮ
HORY
DÉLKA
NMD.1 Nevado de Toluca 1 den
NMD.2 Pico de Orizaba 2 dny
NMD.3 Iztaccíhuatl 2 dny
NMD.4 Malinche 1 den
NMD.5 Pico de Orizaba a Iztaccíhuatl 5 dní
NMD.6 Nevado de Toluca a Malinche 2 dny
NMD.7 Pico de Orizaba, Malinche a El Iztaccíhuatl 6 dní
NMD.8 Pico de Orizaba, Malinche, Iztaccíhuatl a Nevado de Toluca 10 dní

 Pico de Orizaba (známá rovněž pod názvem Citlaltépetl, což znamená Hvězdná hora v původním jazyce Náhuatl) je nejvyšší horou Mexika a třetí nejvyšší horou Severní Ameriky, hned po Denali (Mt. McKinley) v USA a Mt. Logan v Kanadě.

V podobě bílého kuželu se tyčí nad městem Tlachichuca na jeho západě. Ledovec začíná zhruba ve výšce 5000 mn.m. a pokrývá celý vrchol hory.

Plán výletu

Vyzvedneme Vás přímo z hotelu či letiště a dopravíme Vás to městečka Tlachichuca.

Zde můžeme přespat v místním hostelu U Cancholy (teplá večeře, postele, po snídani odjezd do základního tábora) nebo nasedneme do jeepů, které nás cca za 2 hodiny vyvezou do horské chaty Piedra Grande v základním táboře ve výšce 4270 mn.m.

Naši horští vůdci Vás vezmou na aklimatizační výlet nad 4500 mn.m. zatímco náš personál uvaří čerstvou večeři , která se servíruje hned po návratu.

Následující den vstaneme brzy ráno (kolem 1 hodiny ranní) a hned po snídani vyrážíme k vrcholku.

Podle aktuálních podmínek, naši vůdci vyberou nějlepší trasu skrz tzv. Labyrint a dále k ledovci. Po úspěšném dosáhnutí vrcholku se vrátíme zpět do základního tábora, kde na nás bude čekat čerstvě uvařený oběd. Po krátkém odpočinku nasedneme do jeepů a vrátíme se zpět do městečka Tlachichuca.

Zde můžete strávit další noc U Cancholy anebo Vás převezeme zpět do Vašeho hotelu anebo za dalším dobrodružstvím.


Aklimatizace

Pokud přiletíte z nižší nadmořské výšky, doporučujeme přidat pár dní na aklimatizaci. Můžete je strávit v hlavním městě Mexico City (2250 mn.m.), při výletu na Nevado de Toluca (4680 mn.m.) nebo Malinche (4461 mn.m.).

Naši vůdci jsou důkladně školení ve vysokohorské medicíně a jsou připraveni reagovat na jakékoliv příznaky výškové nemoci.
Nadmořská výška: 5636 mn.m.

Délka: 2 dny.

Stát: Puebla.

Lokalita: Národní park Pico de Orizaba. Nevado de Toluca je čtvrtá nejvyšší hora Mexika s poměrně jednoduchými a jednoduše schůdnými horskými cestami. Národní park Nevado de Toluca byl založen v roce 1936 na ochranu stejnojmenné sopky.

Nabízíme spoustu aktivit v jejím okolí: výlety na vrcholek nebo ke kráterním jezerům, horská kola či jízda na koních po národním parku.

Jednou z možností je obejít celý kráter po vrcholku. Cesta nabízí jednoduché lezení po hřebeni s překrásnými výhledy.

Plán výletu

Vyzvedneme Vás přímo z hotelu či letiště a dopravíme Vás na nejvyšší parkoviště odkud začíná výlet na vrchol. Pokud preferujete přespat přímo na úbočí hory, zařídíme nocleh v jedné z horským chat nebo pod stanem s táborovým ohněm.

Výstup na vrcholek nabízí jedinečné výhledy a je poměrně jednoduchý (v porovnání s ostatními horami). Naši horští vůdci mají mnohaleté zkušenosti a jsou vybaveni Vám pomoci dojít na vrcholek.

Po návratu zpět na parkoviště Vás převezeme zpět do hotelu anebo na další dobrodružství.

Nevado de Toluca je velmi dobrá hora na seznámení s mexickým terénem a jako aklimatizace na vyšší nadmořské výšky.


Aklimatizace

Pokud přilétáte z nižší nadmořské výšky, doporučujeme strávit pár dní v hlavním městě Mexico City (2250 mn.m.) či Toluca (2667 mn.m.), aby si tělo začalo postupně zvykat na nadmořskou výšku.

Rádi Vám pomůžeme sestavit itinerář tak, aby Vaše zážitky byly co nejlepší a výstup co nejjednodušší.

Naši vůdci jsou důkladně školení ve vysokohorské medicíně a jsou připraveni reagovat na jakékoliv příznaky výškové nemoci.
Nadmořská výška: 4680 mn.m.

Délka: 1 den.

Stát: Mexico.

Lokalita: Toluca. Iztaccíhuatl je třetí nejvyšší hora Mexika, hned po Pico de Orizaba (5,636 m) a Popocatépetl (5,426 m), a sedmá nejvyšší hora Severní Ameriky.

Název „Iztaccíhuatl“ znamená v původním jazyce Nahuatl „Bílá Žena“ a zobrazuje čtyři sněhem pokryté vrcholky znazorňující hlavu, hruď, kolena a chodidla ležící ženy při pohledu z východu směrem na západ.

Iztaccíhuatl leží na sever od aktivní sopky Popocatépetl a oba vrcholky jsou spojeny sedlem Paso de Cortes.

Často můžete vidět sopku Popocatépetl při erupci během našeho výletu.

Plán výletu

Vyzvedneme Vás přímo z hotelu či letiště a dopravíme Vás na nejvyšší parkoviště La Joya odkud začíná výlet na vrchol. Pokud preferujete přespat přímo na úbočí hory, zařídíme nocleh v jedné z horským chat nebo pod stanem.

Cesta na vrchol vede přes několik sedel a nabízí překrásné výhledy.

Většina trasy vede po horských cestách s některými úseky po skále, kde je třeba použít i ruce, ale o žádně technicky náročné lezení se nejdená.

Po návratu zpět na parkoviště Vás převezeme zpět do hotelu anebo za dalším dobrodružstvím.


Aklimatizace

Pokud přiletíte z nižší nadmořské výšky, doporučujeme přidat pár dní na aklimatizaci.

Můžete je strávit v hlavním městě Mexico City (2250 mn.m.), při výletu na Nevado de Toluca (4680 mn.m.) nebo Malinche (4461 mn.m.).

Naši vůdci jsou důkladně školení ve vysokohorské medicíně a jsou připraveni reagovat na jakékoliv příznaky výškové nemoci.
Nadmořská výška: 5230 mn.m.

Délka: 2 dny.

Stát: Puebla.

Lokalita: Národní park Izta-Popo. Tato nečinná sopka byla vyhlášena národním parkem 6. října roku 1938.

Zahrnuje chráněné území velikosti 45711 hektarů. Z vrcholku ve výšce 4400 mn.m. můžete vidět území tří států Mexika včetně sněhových vrcholků Pico de Orizaba, Iztaccíhuatl a Popocatépetl.

Malinche nabízí nejen krásné výhledy z vrcholku, ale také obří rokle San Juan a obrovský kráter se stopami ledovce.

Výlet na Malinche je velmi dobrý aklimatizační výlet před výstupem na Pico de Orizaba zejména proto, že je ve stejné lokalitě a je to poměrně jednoduchý jednodenní výstup.

Doporučujeme zařadit výstup na Malinche před výstupem na Pico de Orizaba zejména pro ty, kteří přicestují z nižších nadmořských výšek.
Nadmořská výška: 4461 mn.m.

Délka: 1 den.

Stát: Tlaxcala.

Lokalita: Národní park La Malinche. 
   
Nómada
Mexico Travel and Adventure
nomadatravelmexico@gmail.com
David (Spanish, English): +52 55-4582-2543
Misha (English, Czech): +1 720-588-0868

Oriente 239-B #136 Agrícola Oriental 08500 Ciudad de México