Nevado de Toluca

Nevado de Toluca je čtvrtá nejvyšší hora Mexika s poměrně jednoduchými a jednoduše schůdnými horskými cestami. Národní park Nevado de Toluca byl založen v roce 1936 na ochranu stejnojmenné sopky.

Nabízíme spoustu aktivit v jejím okolí: výlety na vrcholek nebo ke kráterním jezerům, horská kola či jízda na koních po národním parku.

Jednou z možností je obejít celý kráter po vrcholku. Cesta nabízí jednoduché lezení po hřebeni s překrásnými výhledy.

Plán výletu

Vyzvedneme Vás přímo z hotelu či letiště a dopravíme Vás na nejvyšší parkoviště odkud začíná výlet na vrchol. Pokud preferujete přespat přímo na úbočí hory, zařídíme nocleh v jedné z horským chat nebo pod stanem s táborovým ohněm.

Výstup na vrcholek nabízí jedinečné výhledy a je poměrně jednoduchý (v porovnání s ostatními horami). Naši horští vůdci mají mnohaleté zkušenosti a jsou vybaveni Vám pomoci dojít na vrcholek.

Po návratu zpět na parkoviště Vás převezeme zpět do hotelu anebo na další dobrodružství.

Nevado de Toluca je velmi dobrá hora na seznámení s mexickým terénem a jako aklimatizace na vyšší nadmořské výšky.

Aklimatizace

Pokud přilétáte z nižší nadmořské výšky, doporučujeme strávit pár dní v hlavním městě Mexico City (2250 mn.m.) či Toluca (2667 mn.m.), aby si tělo začalo postupně zvykat na nadmořskou výšku.

Rádi Vám pomůžeme sestavit itinerář tak, aby Vaše zážitky byly co nejlepší a výstup co nejjednodušší.

Naši vůdci jsou důkladně školení ve vysokohorské medicíně a jsou připraveni reagovat na jakékoliv příznaky výškové nemoci.

Nadmořská výška: 4680 mn.m.

Délka: 1 den.

Stát: Mexico.

Lokalita: Toluca.