Pico de Orizaba

Pico de Orizaba (známá rovněž pod názvem Citlaltépetl, což znamená Hvězdná hora v původním jazyce Náhuatl) je nejvyšší horou Mexika a třetí nejvyšší horou Severní Ameriky, hned po Denali (Mt. McKinley) v USA a Mt. Logan v Kanadě.

V podobě bílého kuželu se tyčí nad městem Tlachichuca na jeho západě. Ledovec začíná zhruba ve výšce 5000 mn.m. a pokrývá celý vrchol hory.

Plán výletu

Vyzvedneme Vás přímo z hotelu či letiště a dopravíme Vás to městečka Tlachichuca.

Zde můžeme přespat v místním hostelu U Cancholy (teplá večeře, postele, po snídani odjezd do základního tábora) nebo nasedneme do jeepů, které nás cca za 2 hodiny vyvezou do horské chaty Piedra Grande v základním táboře ve výšce 4270 mn.m.

Naši horští vůdci Vás vezmou na aklimatizační výlet nad 4500 mn.m. zatímco náš personál uvaří čerstvou večeři , která se servíruje hned po návratu.

Následující den vstaneme brzy ráno (kolem 1 hodiny ranní) a hned po snídani vyrážíme k vrcholku.

Podle aktuálních podmínek, naši vůdci vyberou nějlepší trasu skrz tzv. Labyrint a dále k ledovci. Po úspěšném dosáhnutí vrcholku se vrátíme zpět do základního tábora, kde na nás bude čekat čerstvě uvařený oběd. Po krátkém odpočinku nasedneme do jeepů a vrátíme se zpět do městečka Tlachichuca.

Zde můžete strávit další noc U Cancholy anebo Vás převezeme zpět do Vašeho hotelu anebo za dalším dobrodružstvím.

Aklimatizace

Pokud přiletíte z nižší nadmořské výšky, doporučujeme přidat pár dní na aklimatizaci. Můžete je strávit v hlavním městě Mexico City (2250 mn.m.), při výletu na Nevado de Toluca (4680 mn.m.) nebo Malinche (4461 mn.m.).

Naši vůdci jsou důkladně školení ve vysokohorské medicíně a jsou připraveni reagovat na jakékoliv příznaky výškové nemoci

Nadmořská výška: 5636 mn.m.

Délka: 2 dny.

Stát: Puebla.

Lokalita: Národní park Pico de Orizaba